Agenda

Tentoonstelling De Kunst van het Onverwachte in Flower Art Museum

01 juni 2025

Vanaf zondag 1 juni t/m zondag 14 september presenteert het Flower Art Museum in Aalsmeer de nieuwe tentoonstelling ‘De Kunst van het Onverwachte’: een speelse én kritische reis langs verrassende kunstwerken waarin de natuur centraal staat.

Negen kunstenaars – waaronder Brigitta Breevaart, Ursula van de Bunte, Ghislaine van Tongeren en Frans Thevis – tonen hoe beeldende kunst de grilligheid van de natuur kan versterken, verdraaien of juist ontregelen. Van surrealistische metamorfoses tot poëtische illusies: elk werk nodigt uit tot een frisse blik op het alledaagse en stelt vragen over de rol van speelsheid in ‘serieuze’ kunst.

Reflections van Hetty Ansing
Naast de hoofdexpositie is in de kleine zaal het werk van Hetty Ansing te zien. In ‘Reflections’ toont zij intieme stillevens in acryl, doordrenkt met eenvoud, balans en een verstilde schoonheid die uitnodigt tot bezinning.

Bezoekinformatie
Het Flower Art Museum aan de Kudelstaartseweg 1 in Aalsmeer (tegenover de watertoren) is geopend van donderdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling loopt tot en met 14 september. Voor groepen zijn bezoeken op afspraak mogelijk. Houd ook de agenda in de gaten voor rondleidingen, concerten en evenementen.

Meer informatie kunt u vinden op de website van flowerart museum.

 

Door redacteur Jolanda Koppenol

Lees verder...

Filmladder GERRIT van de maand juli

01 juli 2025


Lees verder...

Lezing over Fokker in oorlogsjaren in Crash

19 juli 2025

Na de 'Eerste Luchtverkeer Tentoonstelling Amsterdam' (ELTA) in 1919, vestigde Anthony Fokker zich in de vrijgekomen gebouwen aan de Papaverweg in Amsterdam. Het was het begin van een lang en roemrijk avontuur.

Fokker werd een van de grootse vliegtuigbouwers ter wereld en deed baanbrekend werk in de civiele luchtvaart. Anthony Fokker overleed in 1939 na een kortstondige ziekte.

Direct na de capitulatie in mei 1940 moest de Fokker fabriek voor de bezetter werken. Gedurende de oorlogsjaren werd er volop geproduceerd. In 1943 besloten de geallieerden de fabriek te bombarderen. Helaas kwamen de meeste bommen terecht op de burgerbevolking in plaats van op de Fokker fabriek. Veel Amsterdammers lieten daarbij het leven of raakten gewond.

Deze lezing door Peter de Raaf gaat over Fokker in de oorlogsjaren. Wat gebeurde er? Hoe zag het eruit? Wat is er nog van terug te vinden? De lezing op 19 juli wordt om 13:00 uur door Peter de Raaf gegeven.

Lees verder...

Meer Agenda