
Tijdens de Nationale Voorleesdagen van 25 januari tot en met 4 februari inspireert de Bibliotheek je graag met een mooi programma en tips om het voorlezen nog leuker te maken. Traditiegetrouw trapt de Bibliotheek af met het voorleesontbijt op woensdag 25 januari. Burgemeesters en wethouders lezen dan voor uit het prentenboek van het jaar ‘Maximiliaan Modderman geeft een feestje’ in bibliotheek Aalsmeer, Uithoorn en Amstelveen Stadsplein.
Tijdens De Nationale Voorleesdagen worden in de bibliotheek allerlei evenementen georganiseerd rondom voorlezen voor (klein)kinderen. Voorlezen is erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind en zo leren ze vooral nieuwe woorden. In boeken en verhalen reizen we naar alle hoeken van de wereld: we kunnen andere continenten en culturen bezoeken, maar ook in onze eigen omgeving de grens overgaan. Daarnaast zorgt een voorleesmoment tussen jou en je (klein)kind voor een mooie band en herinneringen. Wie vandaag een prentenboek in huis haalt, kan vanavond al zo’n heerlijk voorleesmoment beleven. Een goed begin van een leuk, dagelijks ritueeltje - het begin van het jaar is daar een uitstekend moment voor.
Zaterdag 4 februari sluiten we de Nationale Voorleesdagen af met poppenspeler Jogchem Jalink. Hij neemt alle speelgoedbeesten uit het verhaal van Maximiliaan
Modderman mee, en brengt het verhaal samen met hen tot leven. De voorstelling is in bibliotheek Aalsmeer van 11.00 tot 11.30 uur. Leden betalen zes euro en niet-leden twaalf euro.
Meer info, aanmelden ontbijt en kaartverkoop kan via de website www.debibliotheekamstelland.nl
Blijven lezen
Als kinderen blijven lezen, is dit goed voor hun ontwikkeling. Ze hebben hier ook later bij het studeren, vinden van een baan en het digitaal regelen van zaken profijt van.
Dus, als je nu je jonge kind voorleest, daar ervaart het kind het hele leven de positieve effecten van.
Gratis bibliotheekabonnement
Ieder kind onder de 18 jaar kan gratis een bibliotheekabonnement aanvragen. Kom dus gauw tijdens De Nationale Voorleesdagen met jouw (klein)kind (0 tot 6 jaar) naar de bibliotheek en ontvang bij je inschrijving een voorleesknuffel cadeau (zolang de voorraad strekt).