Ondanks inspanningen van het GVB blijven er veel klachten binnenkomen over de Uithoornlijn (lijn 25), van Uithoorn Centrum naar Amsterdam-Zuid. Dat blijkt uit een publiekspeiling die de fractie van het Amstelveense CDA de afgelopen maanden heeft uitgevoerd.
De meeste meldingen gaan over zogenoemde ‘spooktrams’: trams die wel in de app of op het perronbord worden aangekondigd, maar uiteindelijk niet verschijnen. Daarnaast worden ook uitval (20%), storingen (12%) en te vroeg vertrekkende trams (11%) vaak genoemd.
Klachten blijven oplopen
Volgens de partij geven de meldingen aan dat de informatievoorziening en de techniek nog steeds niet op orde zijn. Hoewel het GVB in mei liet weten hard aan verbeteringen te werken, blijft het aantal klachten oplopen.
Het CDA zegt de resultaten te zullen aanbieden aan de GVB-directie en de kwestie onder de aandacht te blijven brengen in de gemeenteraad en de Vervoerregio. De tijdelijke klachtenlijn via stickers op haltes wordt beëindigd, maar reizigers kunnen hun ervaringen nog steeds melden via de website van de partij.
Maatregelen GVB
In Juni zei het GVB dat het goed had onderzocht wat er misging met de tram en wat beter kon. Zo zijn er nieuwe kabels geplaatst die zorgen voor een stabielere verbinding tussen de trams. Ook zijn er maatregelen genomen om stroomuitval tegen te gaan.
Daarnaast is er bij Legmeerpolder een tijdelijke werkplaats gebouwd. Dankzij deze locatie kunnen kleine reparaties sneller worden uitgevoerd. Trams hoeven daarvoor niet meer helemaal naar de werkplaats aan de Havenstraat gebracht te worden.
Een samenwerking met streekomroeppartner 1Amstelveen