
Royal FloraHolland, met onder meer de veiling in Aalsmeer, heeft een goed jaar achter de rug. 2024 is afgesloten met een winst van 10 miljoen euro; na belasting 6 miljoen euro.
Dit is boven de vorig jaar uitgesproken verwachting van een break-even resultaat. De productomzet nam in 2024 met 5% toe ten opzichte van 2023 tot 5,3 miljard euro. Dat is de op één na hoogste omzet ooit. In 2021 was de omzet 5,6 miljard. De goede omzet wordt voornamelijk verklaard door de stijging van de prijs voor bloemen.
De nieuwe hoogste baas van Royal FloraHolland. Pieter Bootsma, zegt dat de afgelopen jaren is ingezet op een efficiëntere en effectievere bedrijfsvoering en betaalt dat zich nu terug.
Ook wordt er steeds meer ingezet op duurzaamheid. "Vanaf 2026 zal het overgrote deel van de omzet afkomstig zijn van kwekers met een duurzaamheidscertificaat. Kleinschalige kwekers zullen we ondersteunen om uiterlijk per 1 juli 2027 ook gecertificeerd te zijn."
Door Marco Koeleman