
In Uithoorn is het aantal banen het afgelopen jaar met 1,6 procent gestegen, van 13.700 naar 13.920. Dat is minder snel dan gemiddeld in Nederland.
Daarmee telt Uithoorn nu 0,77 banen per lid van de beroepsbevolking. Dat zijn alle inwoners tussen de 15 en 75 jaar oud.
In Uithoorn steeg vooral het aantal banen in de industrie. Dat ging van 2380 naar 2480. Aan de andere kant is de werkgelegenheid in de landbouw hier juist gedaald, van 1090 naar 990 banen.
Lange tijd
In Uithoorn loopt de banenontwikkeling al jaren achter op het landelijk gemiddelde. Want kijk je naar de cijfers van de afgelopen tien jaar dan is het stijgingspercentage in Uithoorn 2,1 procent en dat ligt onder het gemiddelde in heel Nederland.
De groei in andere delen van ons land heeft ook te maken met de bevolkingsgroei. Zo nam de afgelopen vijf jaar de beroepsbevolking onder meer hard toe op de Veluwe en in Zuidwest-Gelderland, en dat zijn ook een paar van de regio's waarin ook de werkgelegenheid flink toenam.
Door redacteur Marco Koeleman